PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536}

Mikrokosmos

Microcosmos: Le peuple de l'herbe
7,6 17 271
ocen
7,6 10 1 17271
8,1 11
ocen krytyków
Mikrokosmos
powrót do forum filmu Mikrokosmos

Wstyd przyznać, że dopiero dziś go obejrzałem, choć ten obraz już wiele lat temu poruszył media. Spodziewałem się czegoś "tylko" bardzo dobrego - z poprawką na upływ lat, w końcu to film z roku 96, a technika filmowania idzie do przodu - ale byłem wgniatany w fotel... a potem co chwila z niego wyrywany...

Banalne: NIE MA SŁÓW. I frazes numer da: JAK ONI TO ZROBILI?

Zarzuca się twórcom trylogii Mikrokosmos, Makrokosmos i Genesis, że infantylnie uczłowieczają zwierzęta, ja bym powiedział, że widzimy zwierzęta z ludzkiego punktu widzenia (a to jest różnica).

Jest w tym filmie dość tani sentymentalizm (jak to u Francuzów), lecz zdjęcia odbierają mowę. Wręcz namacalnie widać pulsowanie życia. Coś nieprawdopodobnego.

Owady zazwyczaj budzą wstręt, strach albo pogardę (bo to takie małe oślizłe robociki z kisielowatymi czułkami); po obejrzeniu tego filmu jak zaczarowany wpatrywałem się w malutkiego żuczka, łażącego po moim oknie.

Moja recenzja jest pewnie naiwna, ale ten film to ekstraklasa filmów przyrodniczych typu: Błękitna Planeta, Deep Blue, Earth itd.

ocenił(a) film na 3
mirek_70

Hm, może i zdjęcia ciekawe, ale czy film wgniata?
Może, ale nie mnie. Dla mnie raczej średni był. Ot, popatrzyłam na robaczki, posłuchałam, wyłączyłam - nie spodobało się. Był taki... Jak wiele już takich filmów było. Uzupełniał się z każdym z nich, bo też miał luki. Nie, nie podobał się. Raczej na 3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones