PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536}

Mikrokosmos

Microcosmos: Le peuple de l'herbe
7,6 17 271
ocen
7,6 10 1 17271
8,1 11
ocen krytyków
Mikrokosmos
powrót do forum filmu Mikrokosmos

Witajcie,

Przepraszam, że piszę na stronie Mikrokosmosu, ale z racji, że jest to najpopularniejszy film przyrodniczy na Filmwebie, jest największa szansa, że znajdę tutaj odpowiedź na moje pytanie.

Chodzi o to, że dobre kilka lat temu widziałem w telewizji pewien świetny film przyrodniczy.
Najpiękniejszy, jaki w życiu widziałem. Chciałbym się kiedyś wybrać tam, gdzie był on kręcony, ale nie pamiętam, gdzie to było, a za nic nie mogę znaleźć nazwy tego filmu. A szukam już od dwóch lat...

Może powiem, co w nim było pokazane.
Klimat był taki raczej zimny, roślinność słabo rozwinięta, był pokazany śnieg, niedźwiedzie (chyba grizzly), wydaje mi się, że to było gdzieś w okolicach Krainy Wielkich Jezior.
Były też łososie, które płynęły w górę rzeki, zmieniając jednocześnie swój wygląd w miarę dojrzewania (chociaż z tym nie jestem pewien, gdyż te łososie pokazywane są w wielu filmach).
JEDNA SCENA zapadła mi w pamięć.
Pokazane zostały owady czy coś podobnie małego. Z chwilą kiedy one umierały, wzbogacały swoim ciałem ekosystem tego regionu. Na filmie było to ukazane w postaci takiej animacji: wysokie drzewo, a przez nie przechodzi (od dołu do góry) taka życiodajna energia.

Piękny film.
Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w jego znalezieniu, będę wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie

damien0

Taki, w którym było o owadach rodzących się raz na kilka lat? Oglądałem go w szkole na jednej z lekcji biologii, ale też nie pamiętam tytułu. Może ktoś przypomni?

ocenił(a) film na 7
Zyniom

hmmm oglądałam oba te filmy gdyż mam zamiłowanie do filmów przyrodniczych ( tylko bez głupich skojarzeń :D) !!niestety nie pamiętam tytułów :(, ten drugi to było o cykadach które rodzą się raz na 17 lat czy coś takiego??? jak sobie przypomnę to napisze......

pozdrawiam:)

eskimoska86

o cykadach rodzących się raz na 17 lat jest w serii BBC Life. 10 odcinkowy serial dokumentalny (genialny dla mnie) często powtarzają go na kanale BBC HD w pew N ej platformie cyfrowej :)

ocenił(a) film na 7
szrekmaster

hehe nie trzeba nawet bbc hd ani platformy do potęgi N bo nasza swojska jedynka w kółko magluje wszystko jak leci codziennie o 12. 40 jak niżej wspomina damien0:) A tak na marginesie nie pamięta ktoś z was tytułu serii o Parkach Narodowych Indii? Było tego bodajże 13 odcinków? Ja to oglądałam w 2004 r więc taki nowe to nie jest ale zajebiście mi się podobało;)

damien0

Hej, niestety nie było w nim nic o owadach rodzących się co 17 lat - a przynajmniej sobie nie przypominam.

Wczoraj leciała część druga serii Wielkie Widowiska Natury i, jak się okazało, to był chyba ten film, którego szukałem.

Co prawda kilka rzeczy się nie zgadzało z moimi wspomnieniami, jak na przykład brak animacji na tym drzewie (a po prostu wjeżdżali z kamerą do góry, wzdłuż drzewa), pisałem też, że oglądałem ten film kilka lat temu, a seria pochodzi z 2009 roku.

Tak czy owak, to na 99% był ten film, a Wam polecam oglądać Jedynkę codziennie o 12:40, bo będą puszczać dalsze części serii.

damien0

o tej porze to się pracuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones